gelişmeler

radyoda yaşanan geçici sorun düzelmiştir. giriş ile ilgili detaylar djlere özel mesajla bildirilmiştir.
umarım önümüzdeki günlerde radyo arayüzünde de iyileştirmeler yapılacaktır.
hatta kalın! (naznaz, 09.03.2016 02:50)
belirli saatte yayın yapacak djler, yayın saatlerini programa aldırmak için yönetime yayın saatlerinizi bildiriniz.
programda olmayan yayınınız için diğer djler için polemiğe girmeyiniz.
radyo uludağ da yayın yapma kuralları başlığındaki yalnizlik manifestosuna ait ilk entrynin 6. maddesinde yazdığı üzere, size verilen yayın saatlerini ihmal etmeyiniz. yayın saati olmadan yayına girerseniz, en fazla 2 saat yayın yapmalısınız. diğer djlerin yayın yapma hakkını elinden almayınız.
"2 saatten sonra eğer yayını isteyen kimse yoksa, yayına devam edebilirsiniz."

herkese iyi yayınlar, dinlemeler. (naznaz, 18.02.2016 00:44)
iletişim bölmü ölüdür bunun yerine bana mesaj ATABiLiRSiNiZ. (yalnizlik manifestosu, 27.12.2015 02:51) radyoda yeni bir çığır açıldı, yöneticiler birbirlerini banlıyor, birisi benim djliğimi almış hahahaha. (yalnizlik manifestosu, 26.12.2015 00:19) Ben de ifşa ediyorum ve olayları takip ediyorum @yalnizlik manifestosu. ifşa etmekte bir sıkıntı görmüyorum. Sırf tanıdığın bir yazar diye yönetisi olduğun için kayırmanın bir anlamı var mı? Kendini de yakma ;) (1 bomonti arjantin lutfen, 25.12.2015 22:53) Tekrar banlanacaklar... Tipki siz gibi (yarali sisman sayko, 25.12.2015 22:22) banlamanmak öyle kolay olmamalı, olduysa da kimsenin gelişmelerde ifşa edilmesine gerk yoktur. banlarını kaldırmış bulunmaktayım. (yalnizlik manifestosu, 24.12.2015 20:30) hubel ve amoralist filozof yayın trolledikleri gerekçesi ile yayıncı isteği üzerine 1 ay süre ile tarafımdan banlanmıştır.. (yarali sisman sayko, 21.12.2015 21:18) Pkk'nin hain daglica saldirisi sonucu bir cok vatan evladimiz vatani gorevleri sirasinda şehit düşmüşlerdir. Bizim evlatlarımız, kardeşlerimiz hepsi...

07 eylül 2015 tarihi ve bunu takip eden 7 gün boyunca eğlence unsuru içeren hiç bir yayın yapilmamasina karar verilmistir. (yalnizlik manifestosu, 07.09.2015 16:17)
Pazar gününe program eklenemiyor bununla ilgili djlerin dj arenayı kontrol etmesi gerekmektedir. (yalnizlik manifestosu, 05.09.2015 11:34) bir zamanlar çok emekler verdiğim ancak bazı dj dostlarım dışında kimsenin bu değeri bildiğine inanmadığım sözlük radyosudur. onca okul, iş, hastalık vs. dertlerimin arasında; twist, weffa, yassiyastik, egusto, manikserce, illedeben, aragornun veliahti ve şu anda aklımda olmayan birkaç yazar arkadaşım ile birlikte sözlüğü geçen yıl bir anda ayağa kaldırdık. kimselerin uğramadığı bir sözlük radyosu, herkesin akşam olduğunda muhabbet çevirmek için doluştuğu bir mecra haline geldi. zaman zaman tatsızlıklar elbette yaşandı. fakat bu birbirimize olan saygımızı yitirmemize asla sebebiyet vermedi. çok güzel vakit geçirdik. yönetim olarak bizleri seven, sevmeyen, küfür eden herkese hakkımız helal olsun. sizde hakkınızı helal edin. radyo ve sözlükten ayrılıyorum dostlar. elbette buna sevinenler olacaktır. kesinlikle bundan eminim. lakin ben durumuşu asla bozmadım! sizlerde asla bozmayın! güzel kullanıldığında harika bir ortam oluşan güzide radyomuza iyi bakın. ara sıra dinleyeceğim. umuyorum ki bizden sonraki yöneticiler, sizleri daha mutlu edecek güzel hizmetler yaparlar.. esen kalın.. (kopuklutatlikahve, 12.01.2015 21:01) Evet arkadaşlar şimdi yazacaklarımı dikkatlice okuyun!

09.07.2014 Tarihinde Radyo Yönetimi tarafına ulaştırılan önemli bir şikayet alınmıştır. Burada dj'lik yapmaya başlayan arkadaşlarımızın hepsine en başında en önemli 3 kural belirtilir.

1-Sözlüğü Yasal Yönden Derde Sokabilecek Hiçbir Konu Hakkında Konuşmamak.

2- 3.Kişilere hakarette bulunmamak.

3- Argo konuşma tarzını abartarak, küfürlü söylemlerde bulunmamak.

Bu üç kuraldan herhangi biri çiğnendiğinde, sorumlu dj ve programı radyo'dan uzaklaştırılır. Neden uzaklaştırıldığı kendine bildirilir. Ne kadar uyarsakta bizim söylediklerimize kulak asmayan dj'ler hala bu radyo'da maalesef barınıyor. Tarafımıza ulaşan şikayete gelecek olursak, yine bizim söylediklerimize kulak asmayan bir dj, yayın esnasında Radyo 34 ile ilgili asılsız konuşmalarda bulunup hakaret etmiş. Olayın doğruluğu ne kadar şu an için bilmiyoruz. Fakat araştırmaktayız. Sizden ricamız, hangi dj bu asılsız konuşmalara şahit olduysa, hangi dj bu asılsız konuşmaları yaptıysa, dilerse özel mesaj yolu ile dilerse radyo iletişim bölümünden bize ulaşsın! Bu çok önemli. Olayın etraflıca konuşulup, karşı tarafın sükunetini sağlamamız için bu şart! Artık kurallar konusunda daha sıkı olacağımızı da bilmenizi isteriz. Mutlu günler dileriz. (kopuklutatlikahve, 13.07.2014 16:20)
Sevgili dostlar;

Tüm ülkemizin başı sağolsun. Acı hepimizin acısı. Şu günlerde ortak neyimiz kaldı? Bari bu acıyı birlikte yaşayalım. Yasımızı tutalım. Fakat bu durumu bile siyasi tartışmalara çevirebilecek insanlar maalesef aramızdalar. Sözlüğümüzde de var bu insan türünden. Ancak ben kesin ve net olarak şunu diyorum ki; radyo ortamında sakın bu tür tartışmalara, farklı görüşleri tahrik edici söylemlere yer vermeyin! Vicdanınıza bırakıyoruz arkadaşlar... Maden faciasında şehit olan işçilerimize Allah'tan rahmet, hala kurtarılmayı bekleyen işçilerimiz için dayanma gücü diliyor, şehit olan işçilerimizin geride kalan ailelerine sabır ve hala umutla bekleyen ailelere de sabır ve dayanma gücü diliyorum. Tekrardan başımız sağolsun dostlar... (kopuklutatlikahve, 14.05.2014 20:24)
Sevgili dostlar;

isimsiz yayın yapmayın! Değerli Dj'lerimiz lütfen sözlükten giriş yaptıktan sonra yayın yapınız isminiz görünsün. (kopuklutatlikahve, 14.03.2014 20:39)
Tüm yayıncı arkadaşlarımızın dikkatine.! Radyo Uludağ'da yayın yapan arkadaşlarımız genellikle belirli günlerin belirli saatlerinde yayın yapmaktadırlar. bu durum yüzünden Radyo Uludağ genellikle sessiz kalmaktadır. Tüm yayın yapan arkadaşlarımızın en az 3 gün ve toplamda 8-10 saat arası yapmaları gerekmektedir. ve bu yayınlar belirli bir konsept e sahip olmak zorundadır. Cuma günü akşamı saat 20:00 a kadar yöneticilere '' kopuklutatlikahve ve yarali sisman sayko '' ya pm aracılığı ile yayın yapabileceğiniz günleri ve saat aralıklarını yazmanız gerekmektedir.
iyi yayınlar.! (yarali sisman sayko, 05.02.2014 20:59)
Mazeret bildirmeden yayınlarını bırakmış programlarını terketmiş tüm dj'ler ve programları silinecektir. Bilginize. (kopuklutatlikahve, 01.02.2014 03:43) uludağ sözlük olarak, yeni internet sansürüne karşı harekete geçiyoruz. bunun için bir kampanya sitesi açtık.
http://sansurudurdur.com/ (bkz: sansürü durdur) http://www.sozlukhaber.com/h/5066/ (kopuklutatlikahve, 09.01.2014 20:44)
Sevgili dj'ler, değerli yazarlar ve sayın dinleyicilerimiz;

Radyomuzda yapılan birkaç korsan yayın için öncelikle hepinizden özür dilemekteyiz.Server bağlantı bilgilerimiz yüksek ihtimalle diğer dj'ler tarafından dışarı sızdı fakat sorunu halletmiş bulunmaktayız.Bu gibi durumların yaşanmaması için bağlantı bilgilerini bilen tüm dj'lerimizden ricamız, bilgileri kesinlikle hiç kimse ile paylaşmamalarıdır.Mutlu günler temennimizdir. (kopuklutatlikahve, 29.12.2013 01:50)
Sözlük radyomuzu artık twitter'dan takip edebileceksiniz.

https://twitter.com/Radyouludag (kopuklutatlikahve, 22.12.2013 02:08)
Gereksiz küfür ve hakaretlerin, insanları huzursuz ettiklerinden mütevellit kabataslak chatbox adabı şöyledir efendim:

1-Chatbox'ta bir durumu-olayı anlatırken anlatacağınız şeyi 12 taksite bölerek yazıp yazıp enter'lamayınız.Anlatacaklarınız 3-4 seferde gönderiniz.
2-Dj ve diğer dinleyicilere hakaretler kesinlikle affedilemez.Neticede burası bir sözlük radyosudur.Kimse kimseye hakaret edemez.Sorunlarınızı özel mesajlarınız ile hallediniz.
3-Evet radyo yayınına bir takım özgürlükler getirildi. Yayın yoksa yayına girebilme, 3. kişilere hakaret niteliği taşımadığı sürece kendi konuşma tarzında (argo) konuşabilme vs. tarzında.

Not:Bu kabataslak verilmiş chatbox kuralları dışında hareket edenler birkaç kez uyarılacaktır fakat aynı hareketi sürdüren dinleyiciler chatbox'tan uzaklaştırılacaktır.

Sevgiler, saygılar ve iyi günler temennimdir. (kopuklutatlikahve, 19.12.2013 00:14)
Sevgili ve değerli dj'ler, sayın dinleyenler; bundan kelli radyo'da boş yayın olduğunda yayına girebilirsiniz. Fakat dj arena ve yazışma bölümlerimizi, dj'ler arasında tartışma-polemik olmaması amacıyla kesinlikle kullanınız.Ayrıca chatbox'ta olan tartışma-polemik vs. türü şikayetlerden o an yayında olan dj sorumlu tutulacaktır.Chatbox'ta konuştuklarımıza biraz daha dikkat edelim! (kopuklutatlikahve, 18.12.2013 22:52) zaten o şekil olacaktır serge. diğer türlüsünde ne ben nede diğer yöneticiler müsama göstermeyecektir.. (yarali sisman sayko, 29.07.2013 23:41) arkadaşlar, dj olmak isteyenler radyo yöneticilerine mesajla veya yazışma bölümünden iletsinler.

yöneticiler: http://radyo.uludagsozluk.com/dj/-yonetici/
yazışma kısmı: http://radyo.uludagsozluk.com/yazisma/ (zall, 06.04.2013 02:00)
duyuru gelince ışık yanmaya başladı. (zall, 31.03.2013 02:35) radyo uludağ yeni hali yakında açılacaktır. (zall, 02.03.2013 03:17)
tüm gelişmeleri oku >>

istatistikler

şu an: bilgisi yok.

calan: bilgisi yok.

en çok: 35 dinleyici

son yayın zamanı: 05.04.2016 03:17